FSMVÜ | Meslek Yüksekokulu
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Meslek Yüksekokulu
YÖK ATLAS
Adalet
Adalet (Burslu)
Adalet (% 50 İndirim)
Adalet (% 25 İndirim)
Adalet (İ.Ö)
Adalet (Burslu) (İ.Ö)
Adalet (% 50 İndirim) (İ.Ö)
Adalet (% 25 İndirim) (İ.Ö)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (% 50 İndirim)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (% 25 İndirim)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İ.Ö)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu) (İ.Ö)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (% 50 İndirim) (İ.Ö)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (% 25 İndirim) (İ.Ö)
Çocuk Gelişimi
Çocuk Gelişimi (Burslu)
Çocuk Gelişimi (% 50 İndirim)
Çocuk Gelişimi (% 25 İndirim)
Çocuk Gelişimi (İ.Ö)
Çocuk Gelişimi (Burslu) (İ.Ö)
Çocuk Gelişimi (% 50 İndirim) (İ.Ö)
Engelliler İçin Gölge Öğreticilik (Burslu)
Engelliler İçin Gölge Öğreticilik (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Müdürümüzden Mesaj

 

Sevgili Öğrenciler,

Kurulduğu günden bu yana mesleki eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Meslek Yüksekokulu, ülkemizin uzun vadeli istihdam ve kalkınma planlamasında önemli bir rol üstlenmektedir.

Meslek Yüksekokulu akademik kadromuz, mezunlarına, program içeriklerinden uygulamaya, dil eğitiminden kişisel gelişime kadar her alanda 21.Yüzyılın gerekleri doğrultusunda beceri ve bilgi kazandırmak amacıyla sektörel iş birlikleri yapmaktadır.  Akademik kadromuzun birikimi ve dinamizmi işbirliği içinde olduğumuz kuruluşların talepleri ile birleştiğinde, öğrencilerimizin uygulamaya dönük bir eğitim alması, başka bir deyişle teorik bilgiyi uygulamaya geçirme fırsatının verilmesi gerçekleşmiş olmaktadır. 

 

       Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan programlar öğrencilerimize geniş iş imkânları sunmakta olup, Adalet Programı mezunlarımız Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlar ile özel hukuk kurumlarında, Çocuk Gelişimi mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlar ile özel eğitim kurumlarında, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunlarımız istihdam protokolümüz olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere diğer havayollarında çalışmaktadırlar. 2020 yılında Türkiye’de ilk kez Yüksekokulumuzda açılan “Engelliler için Destek Programı” mezunları ise özel gereksinimli bireylere hizmet veren özel kurum ve kuruluşlarda “gölge öğretici” olarak görev alabilecekleri gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda da özel eğitim alt sınıfları, destek eğitim odaları ve benzeri ortamlarda görevlendirilebileceklerdir.  Engelliler için Destek Programı öğrencileri Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitimde Mükemmeliyet Araştırma ve Uygulama Merkezi kapsamında özel gereksinimli, özellikle de otizmli bireylerle birlikte çalışma imkânı da bularak mezun olacaklardır. Her geçen yıl istihdam edilen mezun sayımızda artış görülmektedir. Mezunlarımızın artan başarısı mesleki eğitim noktasında bizi motive eden en temel hususların başında gelmektedir.

                  Sizleri Meslek Yüksekokulu ailemizde görmekten mutluluk duyarız.

 

 

Prof. Dr. Esra AKGÜL
MYO Müdürü

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi