Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Eğitiminde Standardizasyon ve Kalite Çalıştayı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı tarafından düzenlenen “3. Ulusal Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Eğitiminde Standardizasyon ve Kalite Çalıştayı” 06.06.2023 tarihinde Haliç Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Çalıştay kapsamında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yetkilileri ile hazırlanmış olan Yetkinlik Esaslı Eğitim ve Değerlendirmeye Dayalı Havayoluyla Tehlikeli Maddelerin Taşınması Eğitim Talimatı (SHT-EGITIM/CBTA DGR) maddeleri gözden geçirilmiş ve uygulanması hususundaki görüşler ele alınmıştır.

Çalıştay Türkiye’de akredite Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı bulunan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, THK Üniversitesi İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu, THK Üniversitesi Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğretim görevlilerinin katılımları ile gerçekleşti.

Genel değerlendirmeden sonra özet rapor kararı alınmış ve çalıştay Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gülnaz KARAHAN’ın kapanış konuşması ile sona ermiştir.

Çalıştay raporuna ulaşmak için tıklayınız.