Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

Adalet Programı Başkanı'nın Mesajı


       Fatih Sultan Meslek Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Adalet Programı, Türkiye’nin genç ve dinamik programlarından birisidir. 2012-2013 öğretim yılında eğitim-öğretime başlayan programımız, 2013-2014 öğretim    yılında ilk mezunlarını büyük bir gururla vermiştir. Genç bir yapıya sahip olan Üniversitemizin ilk mezunlarının da Meslek Yüksek Okulu Adalet Programı öğrencilerimizden oluşması, Meslek Yüksek Okulumuz ve  Programımız için ayrı bir gurur kaynağıdır.

       Adalet sistemi içerisinde, işlerin daimi olarak doğru ve düzgün yürütülebilmesi için yetişmiş yardımcı eleman ihtiyacı şüphesiz göz ardı edilemez. Bu çerçevede programımızda; adalet sisteminin bir parçası olan  mahkemelerin, hukuk bürolarının ve avukatların, resmi ve özel kurumların ihtiyaç duyduğu yardımcı personel ihtiyacını karşılamak amacıyla nitelikli elemanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

       Adalet Programında sağlanan olanaklardan bir diğeri ise ön lisans eğitimini tamamlamış başarılı ve hedefleri olan öğrencilerin, DGS sınavını kazanarak Hukuk Fakültelerinde lisans öğrenimlerine devam edebilmeleridir.  DGS ile Hukuk Fakültelerinde öğretimlerine devam etmek isteyen öğrencilerimizin, fakültede muaf olacakları ders sayılarının artması açısından da Hukuk Fakültesi ile paralel içerikte zorunlu ve seçmeli dersler verilmekte,  böylece öğrencilerin muhtemel fakülte hayatlarına kolaylık sağlanmaktadır.

       Meslek yüksekokulumuz oldukça nitelikli bir akademik kadroya sahiptir. Kuruluş aşamasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri desteği ile oluşturulan kadromuz, ilerleyen süreçte  genişleyerek kendi özgün yapısını oluşturmuş ve öğrencilerimize en iyi hizmeti verecek şekli yapıya kavuşmuştur. Nitekim her geçen gün başarı grafiğimizi daha da yükseltmek üzere akademisyeninden memuruna her  kademedeki çalışanıyla öğrencilerimize hizmet vermenin gayreti içerisinde aldığımız yol, öğrenci memnuniyeti ile kendisini ortaya koymaktadır.

       Diğer pek çok üniversiteye nazaran, öğrenci odaklı eğitim ve öğretim faaliyetlerimizin olması, Adalet Programımızı daha da özgün kılmaktadır. Nitekim öğrencilerimize staj yapacakları yer konusunda verilen olumlu destek, mezuniyet sonrası kurulan irtibat vb. sayesinde mevcut ve mezun öğrencilerin kalplerinde yer edinen Adalet Programımız, yeni öğrencilerini aynı sevgi ve saygı çerçevesinde karşılayacaktır.

 

Öğr. Gör. Evrim Atasoy

   Program Başkanı
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi